Brukere som er tagget i denne tråden

Viser resultater 1 til 25 av 1338

Tråd: GMV's 940 Asfaltracer blir til.

Threaded View

Forrige innlegg Forrige innlegg   Neste innlegg Neste innlegg
  1. #11
    Registrerte brukere
    Medlem siden
    10. jan. 2011
    Sted
    BERGEN
    Innlegg
    7.641
    Antall takk

    Standard

    Sitat Opprinnelig postet av Holck Vis post
    Jeg er enig at man ved hjelp av å regne tilbake til sugemotor kan se når motoren responderer på trykk, men stort mer hjelp enn det kan jeg ikke se at det er. Ta min gamle motor med original 531 som eksempel: på 1,2 bar ladetrykk ga den 320 nav hk. Mener du at den motoren hadde gitt 145 nav hk som sugemotor?
    For meg er det hjelp nok. Det der er ett typisk og godt eksempel på når alt funker korrekt. Du hadde vel ikke i overkant av 400 wnm også da?

    Det handler om potensiale i topp og kam. Du klarer selvsagt ikke 145 whp med å åpne wg og fjerne trykksystemet, men hvis toppen flyttes over på en bunndel med tilpasset sugemotorkomp. og får ett greit eksosanlegg så ja, da er det ikke helt urealistisk slik jeg ser det. Husk at 531 topper flöder rundt 200 cfm som enkelt forklart = 200 hk. Husk også at ladetrykk öker kompresjonstrykket og sylindertrykket dramatisk så kompforholdet MÅ opp på en sugemotor. (Og derfor altså NED på en turbomotor på samme drivstoff.)
    Sist endret av Batland; 18/06/17 kl 21:56

Lignende tråder

  1. Svar: 16
    Siste post: 22/04/14, 01:51
  2. Turbo problemer:( håper noen veit volvo v70 98 turbo
    By Lillegutt in forum 850 / x70 -serien
    Svar: 1
    Siste post: 26/06/11, 18:07

Regler for innlegg

  • Du kan ikke starte nye tråder
  • Du kan ikke svare på innlegg / tråder
  • Du kan ikke laste opp vedlegg
  • Du kan ikke redigere meldingene dine
  •