I tidligere innlegg har jeg snakket om turboproblemer og "kutting" etc. Det kom et tidspunkt da dette måtte fikses opp i en gang for alle, og har fått så og si alt banket inn via gode hjelpere her inne.
I grove trekk har jeg kjørt uten dumpventil helt siden jeg bytta motor, og diverse vakuumslanger var kobla annerledes enn org, og ptc-kontakten var ikke kobla i.
På tross av dette har turboen fungert alt for bra, så nå når jeg har kobla ting riktig med nye slanger, bytte wastegate, koblet til ptc og justert trykket opp 1 runde, er oppnår den ikke samme effekt som da ting var galt koblet. Men nå er ting som det skal, den kutter ikke, og motoren går bedre. Vakuum ligger på -0,65bar og max trykk ligger på +0.9bar.
Detaljer og bilder kan leses her: http://forum.vccn.no/showthread.php?...oblemer-850-T5