Skogy`s 2011mod XC 70 Summum
Hei
Må vel lage en liten tråd på min xc70 :)
Det blir vel ikke så mye gjort med bilen annet enn vanlig vedlikehold. Kanskje noen utskeielser som xenon/led langlys.
Denne har gått som taxi i Sør Norge.
Bilen virker veldig tight og fin å kjøre med tanke på km. Har fått alle servicer [emoji4][emoji1303]
Eneste jeg kan sette fingern på er litt ødelakt speil på v.s og at det virker som at det er fylt på for mye olje på siste service da bilen sier ifra om service på oljenivået.
Har hørt at sensoren for oljenivået kan ha en tendens gå å istykker på disse bilene, men også at noen verksteder fyller for mye olje da dette har gått fra 6 liter å ned til 5,5.
Setene skulle vel ha hatt seg en real omgang med vask og pleie, men det er vel noe som følger med en gammel taxi.
Først litt info:
Årsmodell:2011
1. gang registrert:01.12.2010
Km-stand:326 000 km
Farge:sort met.
Interiørfarge:lys skinn
Girkasse: Automat
Drivstoff: Diesel
Effekt:163 Hk
Sylindervolum:2,4 l (D3)
Utstyr:
SUMMUM
Navigasjon med fjernkontroll
Tre ratt
Beige skinn
Dab Radio
Automat Tiptronic
Interiør svart/børstet stål
Integrerte barneseter. Isofix.
Xenonlys
Air Condition
Bagasjeromstrekk
Elektrisk sete m. memory
Elektrisk innfellbare speil
El.vinduer
Farget glass
Keyless go
Kjørecomputer
Midtarmlene
Multifunksjonsratt
Oppvarmede seter
Regnsensor
Premium sound stereo
Aktive Bi-xenon hovedlys,
Automatisk blending av innerspeil
Dieselvarmer m/ timer
Alarm
DSTC
Bilder:
http://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/300.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/301.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/302.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/303.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/304.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/305.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/306.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/307.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/308.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/309.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/310.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/311.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/312.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/313.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/314.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/315.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/316.jpghttp://forum.vccn.no/img-dump/2016/03/317.jpg
Skogy`s 2011mod XC 70 Summum
Sitat:
Opprinnelig postet av
orfaman68
Pen bil denne :) Har du tenkt på å bygge utvendig om på 2014 modell ? Gjorde det med min...
Har ikke hatt noe tull med oljenivåsensorn hittil. Men hvis du har for mye olje viser det i display at motor trenger service. Har du en lensepump kan du gjør det selv.
Vet ikke om jeg gidder å bygge om enda, men får se[emoji4] blir vel montert mere lys fram, så tror jeg at jeg kommer til å savne krok. Men dyrt å ettermontere så får vel bruke bilen til samboeren når krok trengs. har ikke pumpe, men må vel skaffe, kommer opp feil på oljenivået.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Skogy`s 2011mod XC 70 Summum
Har nå fått bestillt brukt speil fra Sverige da det gamle ikke var 100% http://forum.vccn.no/img-dump/2016/05/644.jpg
Har også bestillt komplett baklukehandtak da skiltlysene ikke fungerer pga rust/korrisjon på kontaktene til pærene.
Har ikke fått rotet meg til oljeskift enda, har fått sjekket nivået av oljen med program jeg har .... Å den lå på 114%.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Skogy`s 2011mod XC 70 Summum
Skogy`s 2011mod XC 70 Summum
Ikke mye som har skjedd her siden sist. Tatt olje og filterservice på motor, EU godkjent den uten anmerkninger, kjøpt nye hakka 7 piggdekk. Kupévifta har takket for seg, så har Bestillt ny som forhåpentligvis kommer på mandag. Har også Bestillt utstyr for å dra ut vifta med. Kjøpte den på Kverneland. Denne: http://forum.vccn.no/img-dump/2017/02/33.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk
Skogy`s 2011mod XC 70 Summum
Har nå Bestillt ny vifte fra hellanor, viften fra vparts er ikke kommet til Norge enda. Så når hellanor ga meg så god pris på ny vifte å attpåtil skaffer den til 08.00 i morgen så ble det best. Satser på at i morgen på denne tiden så er bilen oppe å går igjen[emoji4] det dumme med vparts er at de sender alle pakker som skal til Norge ned til Oslo for fortolling i stede for å sende pakkene direkte hjem til folk. Sjekket opp frakt tid med postnord som de bruker, å de sa Max 2 dager, men det var før postnord viste at alt fra vparts blir pakket på en palle å sendt ned til Oslo først. Viften ble Bestillt på onsdag, sendt torsdag kl 09.00 å har enda ikke ankommet Oslo. Så skal jeg bestille fra vparts igjen så blir det på ting som ikke haster. Sjekket på fcpeuro for ny vifte, der kostet den ca 1700,- + frakt og moms. De kunne lever på 3-5dager. Men gidder ikke vente så lenge[emoji13]
Sent from my iPhone using Tapatalk
Skogy`s 2011mod XC 70 Summum
Skogy`s 2011mod XC 70 Summum
Fruen var på svensk tur for ca 14 dager siden, hun ringte meg å sa at vegen på svensk side var dårlig pga veiarbeid så når hun møtte biler som kjørte fortere enn fartsgrensen så haglet det små Stein på bilen. Da jeg kom hjem fra reise jobb så skulle jeg vaske bilen, så da at det var bitumen oppover dører, kanaler å felger. Fikk vasket hele bilen å så da at panser å frontrute var FULL av steinsprut. Tok kontakt med forsikringsselskapet å skrev skademelding. Var inne på takst å prisen ble ca 45000,- blir da prøvd å vasket/polert bort bitumen først, går ikke det blir all plast på dører osv byttet. Blir også opplakkering av panser,tak,skjerm v.f og bytte av frontrute. Skal se om jeg klarer å få med frontfanger og skjerm h.f da jeg synes frontfanger har fått litt større hakk ettter steinsprut enn den hadde. Men tviler på at de går med på det da bilen har gått 360 000km snart. Dritten er at jeg hadde kjørt over på km så jeg må dekke 4% av kostnadene selv[emoji13] slipper egenandel da jeg fikk 4000,- i fordel da jeg flytta forsikring over til Nemi [emoji4]
Sent from my iPhone using Tapatalk