Logg inn

Vis full versjon : volvo v70 2011 alarm



acer
11/08/25, 23:00
hei lurer på nå i det siste så har alarmen gått hva kan dette være noen tips ?
volvo 70 2011 D3

jiha1968
12/08/25, 21:23
hei lurer på nå i det siste så har alarmen gått hva kan dette være noen tips ?
volvo 70 2011 D3

Hei, begynn med å lese ut bilens feilkoder med Volvotilpasset diagnoseutstyr.
Hvis du har fått melding i DIM (instrumentpanelet) om "Åpent Panser" nå og da, kan du forsøke å smøre opp panserlåsene.
Du kan også sette bilen i "Redusert alarmtilstand" (funksjon i bil-innstillingsmeny) for å se om det er noen kupérelaterte sensorer/mikrobrytere som spøker.
Ellers begynner bilen å bli gammel nok til at batteriet i sirenen enter har dårlig kapasitet eller har gått lekk og skadet kretskortet inne i sirenen. (dette gir som regel feilkoder/beskjeder)

acer
12/08/25, 21:39
hie ingen feilmeldinger i dasbordet
dørlåsen på venstre side foran den vil ikke ned med engnag jeg må trykke flere ganger på kontrollen
for at den skal gå ned

jiha1968
14/08/25, 00:18
Treg dørlåsmotor kan nok være en årsak, som du kanskje burde ordne uansett.
Det er mulig å bytte eller rense de to motorene istedenfor å bytte hele låsekisten, men det krever en del fikling så det anbefales å lete opp en video eller to på Youtube.
Anbefaler å bruke kamera flitting ved åpning av låsekisten.

Kjøp av brukte deler er lite gunstig her da feilsymptomet er omtrentlig standard på P3-chassiet, og skulle du bytte hele låsekisten istedenfor motorene så må du passe på å få samme versjon låsekiste som står i bilen i dag.