Logg inn

Vis full versjon : Diverse små problemer på min XC70



VegardAa
01/07/22, 17:16
Jeg har flere små problemer med min XC70 (2013) som irriterer meg og som jeg håper noen her kan hjelpe meg med.

1. Vindusviskeren bake henger nedom vinduet.

2. Vindusviskeren på førersiden fremme tar borti panseret og har allerede laget et fint innhogg i panseret.

3. Solskjermen på førersiden vil ikke holde seg helt brettet ut. Den går rett ned, men ikke videre, da faller den bare tilbake (til å stå rett ned). Så det er i praksis ubrukelig for meg.

4. Ene chromelisten på sidevinduet bake har løsnet i skjøten. Er det et klips som mangler eller er det bare å lime / teipe dette?

jiha1968
01/07/22, 20:17
1. Slitt vindusviskerarm, løsne armen uten å knekke noe, bytt arm eller sett tilbake armen i et annet hakk på splinsen.

2. Får anta at det er akslingen for førervisker som er bøyd, slik at det er hengselleddet inne ved akselfestet som tar borti panseret.
Demonter viskerarmer og plast i viskertrauet, bytt vindusviskermekanisme, eller rett opp akslingen/festet.

3. Få tak i en ok solskjerm fra huggeriet, kontakten til lyset finner du teipet fast til oversiden av taktrekket ikke så langt fra hengselfestene.

4. En god klatt limende fugemasse f.eks TEC7 eller tilsvarende, sett det i klem en dag eller to, så sitter nok lista igjen.