Logg inn

Vis full versjon : Lett trimming og sammen setning av B20



Rsigfridstad
28/03/17, 12:51
Fått jobben av å bygge en B20 til veibil. Reaktiv kjørbar motor til en eldre Volvo.

Spec:

B20 8 bolt.
R kam.
E-Topp, med sveiset dysehull. Lett portet innsug kanaler, vil ikke ta disse for mye for syntes dem er for store i seg selv. Eksos er det mer å hente så her er det tatt. Over til forbrenningskamrommet har jeg lett slipt bort spøsel og fin pusset. Nye ventilstyringer som jeg har kappet så det går i linje med kanaler. Nye 44/35 ventiler som jeg har lagt litt jupt i setene. Med enkle stive ventiler orginal kambrygge.

Dette skal mates sammen med 45mm Fajs forgassere/ Weber kopi. Elektronisk bensin pumpe og grenrør.

Alt blir nytt fra topp til tå.

Lett å sikker trimming for veibruk.


Sent from my iPhone using Tapatalkhttp://forum.vccn.no/img-dump/2017/03/1003.jpg

Rsigfridstad
28/03/17, 12:53
http://forum.vccn.no/img-dump/2017/03/1004.jpg

Blokk ferdig vasket, stått å støvet ned, ble bare tatt ut rett av motor den gang. Ble ikke vasket så her skulle det en del til for å få rent! Ble 4 bokser bremserens, prick bort avfetting og varmtvann med god hjelp av stålbørste. Også Montert motorvarmer.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Rsigfridstad
28/03/17, 12:57
http://forum.vccn.no/img-dump/2017/03/1005.jpg

Ferdig portet innsugkanaler, samt Montér nye inn/avgass pinnbolter

http://forum.vccn.no/img-dump/2017/03/1006.jpg

Planing på G. 1 mm.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Bernt Øigjord Sekse
04/05/22, 10:16
Hei, drive med mykje same greiene no, B20 - borra 92,5mm med 8bolt veiv, porta og større ventilar på toppen. Men skal måla lager klaring og veit ikkje kva toleransar volvo har på lager og veiv, har du vert borti detta? Også skal blokke og toppen planast dei og, men detta har eg aldri vert borti før, kor mykje og kor lite, skjønar at da må jo planast til da e plant, men korleis e da med tolleranser osv der?