Logg inn

Vis full versjon : Forskjellige klips til lister på 2 serie?



MarBru
27/02/17, 17:09
Hei,

Vet noen hvilke typer klips det finnes til listene på en 200 serie? ( tenkter da på pyntelister, ikke dem over fangere og lykter). Har noen klips som er hentet fra en ukjent årsmodell, som gjør at mine lister stikker noen millimeter ut fra bilen når de er i bruk. ( listene mine er tynne, ca 10mm? Fra 81') Dette ser ikke noe særlig fint ut, og lurer da på hvilke alternativer jeg har. "Nye" klips er trolig hentet fra en bil med bredere lister, og ser ikke like ut klipsene som sto på før (som nå er ødelagte). Svar og innspill mottas med takk.

MarBru

Terje1
27/02/17, 19:02
Da er det godt mulig du har klips til nyere lister.

På de gammle tynne listene så sitter klipsene i karroseriet ved montering og ikke på listene.Klipsene er sikret med en plastpinne midt i.

På de nyere brede listene så sitter klipsene i listene,og en monterer listene ved "dytte" de på.
Her er det gods/plast som fjærer slik at de både sitter godt og også kan demonteres igjen.

Er det ikke mulig å få kjøpt nye klips av rett type så går det å gjenbruke gammle om en finner en bil hos den lokale huggern.

Edit:Er det ikke 1247708 du er ute etter tro? Skal ikke si det sikkert men.