Vis full versjon : Smøreniplar til hjullager
Ein ting eg har tenkt på ei stund er å bora hol i navet framme og litt andre plassar, gjenga og setta i ein smørenippel sånn at eg enkelt kan smøra hjullagera f. eks. når eg skiftar dekk. Lar det seg gjera, og er det lurt?
Viss hjullagera blir smurt av og til kan dei jo vara nærmast i det uendelege.
Dei gjeng jo seg vanlegvis ikkje tørre, så trur ikkje det er det største problemet. Du får jo slitasje uansett, og det er jo ikkje så vanskeleg å plukke av framhjulsnava for å bytte greasen på dei.
Nei, dei pleier jo ikkje gå seg heilt tørre, men eg trur dei kunna vart lengre viss dei hadde fått litt påfyll av og til. Men eg veit ikkje om eg skal gjera det, det var berre ein ide eg kom på.
Dan Bay-Johansen
10/05/11, 18:41
Skal vel helst ikke være for mye fett heller...
Hvis man har nippel og bare fyller på og fyller på mener jeg...vil tro det beste er å åpne og smøre opp en gang i mellom heller.
Man smører ikke lukket lager.
vBulletin® v4.2.5, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.