Vis full versjon : B27 hvordan er denne motoren
Jeg lurer på hvordan B27 sekseren til Volvo egentlig er. er det mulig å skremme denne opp litt på samme måte som de andre motorene? Er det noen som har gjort dette her inne?
bedre utgangs punkt i nyeste B280E og F motorer som er i nyere 760. B27 er med så kaldt avkappa v8 veiv. mere rein ordentlig motor 280,
men har tilgang på en B27, derfor jeg spør
Dette er jo en motor med mange svakheter, oljekanaler blandt annet, toppakningene ryker ved mye turtall +++ listen er lang
morten_gravjord
26/01/11, 18:56
Den motoren er ikkje så dålig som folk skall ha det til. det er vedlikeholde som er sviktende hos de som syns motoren er dålig, har vært borti mange med den motoren, å ingen har hat noko sæleg tull men den, men pass på å bytte olje å filter ofte.. ikkje kjør 20000km på den.. hehe..
Den motoren er ikkje så dålig som folk skall ha det til. det er vedlikeholde som er sviktende hos de som syns motoren er dålig, har vært borti mange med den motoren, å ingen har hat noko sæleg tull men den, men pass på å bytte olje å filter ofte.. ikkje kjør 20000km på den.. hehe..
grunnen til at du ikke skal kjøre lenge på olja på denne er pga tynne oljekanaler og olje koks over lengre tid så har ikke olja plass til og nå smøre punktene lengre..... ergo, konstruksjonsfeil.
Franskmennene bommet på mange tekniske områder når de tegnet denne motoren, hvilket de har innrømt i senere tid. en ting er olje kanalene, en annen ting er og få ledet nok varme ut av toppene som er et problem på de også.
morten_gravjord
26/01/11, 19:07
Men fungerer heilt fin om du kjører som folk!!!
ed andre ord ingen motor å satse på?
morten_gravjord
26/01/11, 19:14
Hehe. ikkje viss du skall ha ein bil å "herje" med nei.. men til søndagsturer på lande veien.., ;)
hvem vil vel ha en bil de ikke kan ta noen artige forbikjøringer med? snittet på forumet er vel ganske bredt rundt de som glir rundt på vinteren. da kan du ikke ha en slik motor iallefall.
Mange motorer som er bra om du aldri er over 3 000 rpm. skjelden det skjer noe med motorene da.
en ting er at den har sine svakheter.. momentsterk motor til vanlig bruk, men bruker mye bensin.
Verste er at den er grusom å skru på.
vBulletin® v4.2.5, Copyright ©2000-2025, Jelsoft Enterprises Ltd.